Šiek tiek laiko atgal, dar kai žodį „karantinas“ sakėme rečiau, nei kad „O, labas, seniai matytas, kaip tu?“, buvau užlipusi ant smagių video iš (ne)įvykusios Ženevos automobilių parodos. Negaliu sakyti, kad ji visai neįvyko, nes dalis automobilių kūrėjai savo stendą sugebėjo pristatyti būdami ten, kad ir be žiūrovų.

Bet smagioji dalis ta, kad visi savo flagmanus sutalpino į pristatomuosius filmukus ir bent vienu akies kampeliu taip galėjau išvysti ne tik ką praleidau, bet ir išgirsti apie jų vystymo kryptis. Net nedrįstu meluoti: dalis naujienų mane nuoširdžiai nuvilia, kaip ir visas „How Dare You!!!“ judėjimas automobilių rinkose, kaip ir sporte. Bet apie viską iš eilės.

Taigi, pirmoji „spaudos konferencija“, kurioje apsilankiau – „BMW“… ne, taip neplanavau, bet iš pradžių pažadėjau sau žiūrėti visas iš eilės ir tik po to pamačiau kas toje eilėje pirmas.

Taigi, „BMW group“ šlovės pusvalandukas.

Apart ‚vėliavnešio‘ „BMW i4“, išgirdau daug baisių dalykų apie hibridus ir ‚tyrai vien elektrinius‘ automobilius, kurie šturmuos gamyklas kitais metais. Apie tai, kad šie metai skirti masiniam elektromobilių gaminimo startui ir kad jie žino ką daro, nes štai paleidus žinią apie pilnai elektrinį MINI, jie sulaukė virš 130 000 rezervacijų, taip pasitvirtindami sau faktą, kad tokio automobilio poreikis juntamas ir ypač urbanistiniuose regionuose…

Aš nežinau kiek jie moka analitikams, bet iš tokios informacijos man aiškūs du dalykai: kad vis dar yra žmonių  be suvokimo, kas yra automobilis ir, ‚ring ding ding‘!!! TAI AIŠKU KAD TIK URBANISTINIAM naudojimui! Kam tau važiuojantis daiktas, kuris gali pakrautas nuriedėti apie 240 kilometrų?! Ir dar startuojant nuo 30 000 eurų?!

Tai vat, apart tokių baisių dalykų, „BMW“ koncerno atstovai dar papasakojo apie „pirmuosius tyrai elektrinius sportiniam važiavimui skirtus“ (pažodinis vertimas) BMW iX3. Dar sake bus ir „BMW iX1”, ir “BMW iX2”… Kaune, manau, labiausiai laukiamos 5 ir 6 serijos, tik apie jas nesakė dar nieko, ir tiesiog aiškiai davę suprasti, kad jie myli gamtą, pristatė tą savo „tadadadam“ naujieną, keturdurį „BMW i4 Grand Coupe”.

Gerai. Peržiūrėjus akcentus, kuriuos koncerno nariai patys parodė pirštais, jokios magijos nematau. Manyčiau, tokios tendencijos ir spalvų parinkimas natūraliai suvokiamas elektroniniams prietaisams: paprastai visos tokios pastelinės, su linijomis, paprastos ir…švarios. Šiek tiek šviesų aplink akis – ‚eyeliner‘ – žvilgsniui pabrėžti, linijos šonuose – kaip akcentas ir, jų pačių „i“ serijos  ikona vadinami galiniai difuzoriai. Panašu, kad pastaruosius dar spėsime išvysti.

Taigi, šiek tiek mėlynų linijų, šilta kėbulo aukso spalva – prabangai pabrėžti: ją tikrai mėgsta BMW vairuotojai. Kas gero viduje? „Mikrofiber“ pluošto ir kokybiškos šviesios odos kombinacija, šiltų ir baltų atspalvių žaidimas.. Didelį kalną mygtukų kūrėjai sutalpino į naujo tipo displėjų. Gal ir gerai: šiek tiek daugiau nutapšnotas ekranas gal ir geriau, nei jėgainės valdymo pultas vairuotojui prieš nosį. Kai ko neišvengsi: šalia judėjimo gamtos puoselėjimo keliu, visas automobilio protas tampa valdomas ekranais. Pastarasis itin turėtų patikti technologijų naujienų mylėtojams: „BMW“ teigimu, šis konceptas – pirmasis, kuriame įmontuota naujoji „Curve Display“ technologija, kurią gali prisitaikyti sau ir valdyti ne tik technologinius, bet ir garso ar apšvietimų nustatymus. Na, o kas belieka, jei ne žaisti su ekranu, kai vietoj variklio murkimo lieka lapų šlamesys?

 Iš tikrųjų, kai pasakė, kad kuriant garsus automobiliui dirbama su Hans Zimmer (pas jį kišenėje keli „Grammy“, šiaip taurės ir daug patirties), turėjau vilties išgirsti kažką magiško… bet garsai labiau priminė skalbti baigusios mašinos pypsėjimą… Ech, o tiek vilčių dėjau! Šiuo klausimu „Porsche Taycan“ padirbėjo geriau.

Tiesa, vieną gandą „BMW“ patvirtino. Kitaip nei juokinga maža galima rida su „MINI“, šis automobilis, teoriškai, turėtų leisti nuriedėti 600 km, tuo pačiu generuojant ‚kuklius‘ 530 elektroninių kumeliukų.

Na, ir girdamas automobilio linijas, „BMW Group“ dizaino skyriaus galva Adrian Van Hooydonk sakė, koks šis kūrinys seksualus, stiprus ir modernus. Dar sakė baisiai dinamiškas ir elegantiškas.

Nežinau, man turbūt labiausiai, taip moteriškai – patiko veidrodėliai. Na, o bolido modelio užrašymas priekyje, iš pradžių, atrodė ne tik keistai ir juokingai, bet ir privertė pagalvoti apie visų tų „BMW“ šnervių mylėtojų pyktį. Iš tikrųjų, vėliau supratau: kuo toliau, tuo labiau automobilių snukučiai panašėja: kaip kitaip galima paaiškinti, ką tu vairuoji? Sakyčiau, ganėtinai tiesmukas ir labai tinkamas šiam kūrėjui priėjimas.

Nežinau, po pirmo apžiūrėto bolido pasidarė liūdna: panašu, kad anūkams ne tik apie sniegą reiks pasakoti, bet ir apie automobilius, kurie skleidė malonų garsą… Čia toks momentas, kai tu tikrai supranti, kad sensti.

Ganėtinai optimistiškai nusiteikusi ir gero vakaro linkinti,

Šponkė