2019 metai – visai į pabaigą ir būtų liūdna šiuos metus palikti be Grinčo įžvalgų. Gaila, bet mažai išsikalbėjęs ir negavęs dėmesio jis šių metų nominacijoms buvo užkaupęs kur kas daugiau pykčio, nei galima buvo tikėtis. Vienas pyktį lemiančių faktorių, turbūt, nevykęs Grinčo mėginimas atrasti Kalėdas: Seneliui parašytas laiškas su prašymu pasauliui neparodyti „Tesla Cypertruck“. Panašu, kad pastarasis Senelio nepasiekė. Taigi, kaip sakoma, nėra namų be dūmų: nudirbti darbai turi būti Grinčo „įvertinti“.Metų automobilis. Vardan faktų tikslumo, svarbu pasakyti, kad Grinčo eilinį kartą „Lietuvos automobilis 2020“ organizatoriai nepakvietė būti komisijos dalimi, tad pastarasis dramatiškai nusisuko nuo vietinės rinkos ir pasigilino į pasaulio tendencijas. Vienas populiariausių „Car Advice“ žurnalų metų automobiliu išrinko :Toyota RAV4”. Pastarasis Grinčo vertinimų skalėje laimi prieš Lietuvoje laimėjusį mažylį prancūzą ir čia – tik dėl paprasto praktinio momento, kad į RAV‘ą kur kas paprasčiau sutalpintum pavogtą eglutę… Bet. Metų automobiliu, pagal Grinčą, tapo „Large Luxury Car“ kategorijos lyderis „Audi A6“. Ar tai susiję su tuo, kad šis modelis įveikė 5 klasės BMW? Taip.

Metų renginys. Čia ilgai komentuoti Grinčas noro neturėjo, tik pasakė, kad „koks automobilis, toks ir pristatymas.“. Žinoma, tokie pagyrimai skirti „Tesla Cybertruck“ pristatymui.

Metų geradaris. „Teleloto“ ir „Olifėja“, šventiniuose lošimuose dalinanti „VW Golf Sportsvan“. Kame čia gerumas? Na….nes kitaip automobilio pardavimai būtų dugne. Šalia to, vykdoma žmonių edukacija: daugelis apie tokį modelį sužinojo tik nusipirkę bilietą…arba neduok Die laimėję. Iš tiesų, švietėjiška veikla loterijos organizatoriai užsiima senokai. Kažkada panaši situacija nutiko su „Renault Thalia“.

Metų įrenginys. Na, iš tiesų, įrenginys sukurtas senokai, tikrai ne 2019-ais. Bet, jis kažkaip likdavo Grinčo, neįvertintas išskyrus masišku užsakymų kiekiu visokiose „AliExpress“. Bet dalį karmos taškų kūrėjams tikrai skirti verta. Taigi, Grinčo metų įrenginys – lazeriukai, kurie statomi durų apačiose. Kodėl? Nes, Grinčo teigimu, kol tave aplinkiniai laiko debilu, tu lengvai gali pasijusti Betmenu. Ir visiškai neįdomu, ką galvoja kiti.

Metų sprendimas. Čia telpa labai daug sprendimų ir modelių ir naujai pristatomų elektromobilių, bet šį kart – vietinis sprendimas su žaliomis lentelėmis ir posūkio rodykle į dešinę. Grinčas, prisiskaitęs konspiracinių teorijų, tiki, kad tokiu drastišku žingsniu buvo norėta nukreipti dėmesį nuo dar baisesnių dalykų, vykstančių Seime. Bet Grinčas vis tiek dėl sprendimo laimingas: daug kartų kikeno važiuodamas iš galo ir pypindamas vairuotojui, kuris ryškiai nežinojo kaip elgtis su tomis naujom rodyklėm. Vėlgi – edukacija. Daugelis vairuotojų sužinojo, kad Kelių eismo taisykles skaityti reikia ne tik laikant egzaminą.

Metų sportinis automobilis. Grinčas neatsitraukdamas stebi, kaip vystosi sportinių automobilių era ir raukosi matydamas e-sport augimą. Kaip bus galima pavogti eglutes ir tepti slides, jeigu viskas kelsis į virtualią erdvę? Tad savo žalius kumščius jis laiko suspaudęs už „TCR“ serijos vystymąsi ir metų sportinio automobilio vardą atiduoda „Lada Vesta TCR“. Ir kokybė čia ne prie ko. Čia džiugesys tame, kad Rusija išleidžia „TCR“: reiškia net ir Putinas įžvelgia potencialą. Nematant perspektyvos, motulės Rusijos pinigai, sąžiningai pagrobti iš vietos verslininkų, kurie nespėjo sąskaitos atsidaryti Kipre, nebūtų investuojami į šio sportinio bolido gamybą.

Metų vairuotojas. Oj čia Grinčas ilgai nemiegojo ir svarstė, oj ilgai… Kaip visad, medalį norėjęs užkabinti BMW vairuotojams, jis suabejojo. Yra kaip yra, bet BMW stoteles pasirenka ir nesąmonių pridaro sniegui sningant ar lietui lyjant. O va „City Bee“ vairuotojai tiesiog nuskina pergalę, kaip ir visa kita savo kelyje, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Kartu su metų vairuotoju, galima įteikti ir „Metų draudimo“ titulą tiems, kurie straipsnius apie sudaužytus „City bee“ automobilius skaito trūkčiojant akiai.

Metų iniciatyva. Grinčas matė porą peticijų už kovą dėl vietos po saule. Tai ir drifto reikalai iškelti į viešumą, ir nešvari „Nemuno žiedo“ buhalterija bei neskaidrūs vadovo sprendimai, dangstomi užsakomaisiais straipsniais. Sunku išsirinkti vieną, kai, iš esmės, žaliasis prijaučia visam automobilių sportui. Galiausiai, metų iniciatyvos vardą Grinčas atidavė „peticijos.lt“ portalui.Kas liko? Na, nebent metų palinkėjimas.Kadangi Grinčas nemanė, kad už jį kas nors protingiau gali pasakyti, linki jis pats: gerų metų, puikių idėjų, daugiau atvirumo ir nebūkite žali ten, kur nereikia – naivumas irgi turi ribas.Gerų 2020!