Paskutiniu metu aplink labai daug vietos simbolizmui… Kažkaip liepsnoms naikinant Notre Damme de Paris, visi susimąstė, kiek daug istorijos ir patyrimų savyje talpina vienas pastatas. Lygiai taip pat, daugelis susimąstė ir prisiminė, ką ji simbolizuoja, o Victor Hugo knyga, dedikuota šiam pastatui, tapo bestseleriu per kelias akimirkas.

Iš tikrųjų, vietos simbolizmui aplink labai daug. Darosi žmogus tatuirę, ir gilinasi, ką reiškia medis, katinas, barsukas, akmenukas…. Lygiai taip pat ir marketinge. Logotipas versle turi atspindėti tai, ką tu veiki, iš kur atsiradai ar, nežinau, kokios vertybės tau yra svarbios. Ar kada nors stabtelėjote pagalvoti, ką reiškia vieno ar kito automobilio logotipas? Kas už jo slepiasi? Būtent šiuo klausimu šiandien ir “pakuteno“ pirštų galus “pagooglinti“. Taigi, pradedam.

“Alfa Romeo“ logo

Alfa Romeo. Kad ir kaip automobilių mėgėjai gali burbėti (ir paprastai ta privilegija pasinaudoja) dėl alfučių važiuoklės silpnumo, nelogiškų sprendimų ar per greit “nupūvančių“ laidų ir errorų elektronikoje, daugelis atsisuka į jas gatvėje ir pagalvoja “ot graži gyvatė“… Žodžių žaismas tiesiog:) Italai moka kurti dizainus, italai moka būti kitokie, tad ir Alfų logotipas – tiesiog itališkai kitoks. Alfa atspindi tai, ką įmonė ir veikia: “Anonima Lombarda Fabbrica Automobili“, o Romeo – žmogus, oficialiai 1915 metais tapęs Alfos tėčiu. Kryžius kairėje – Milano simbolis, žmogų ryjanti gyvatė (čia kaip Alfos žabangos, kai pamišęs dėl jos grožio, vėliau jautiesi žuvęs, nes atsibosta ją taisyti) – istorinės Visconti šeimos herbas. Jie anksčiau Milane ir karaliavo. Pats ženkas atrodo taip:

Geras, tiesa?:)

Na, jei jau pradėjome Italija, dar keli stipresni brandai. Pavyzdžiui, Maserati. Aš kai žiūrėdavau į “šakutę“, visada galvojau kad automobilis itališkas ir tai susiję su makaronais 🙂 Paskui įžiūrėjau karūną ir paskui vėl grįžau prie šakutės…. o pasirodo, tai tikra tiesa. Tai – dievo Neptūno “prietaisas“, kurį nuo fontano skulptūros Bolonijoje nusižiūrėjo ketvirtasis brolis Mario Maserati.

Ir, žinoma, Ferrari. Jei kalbėdamas apie italų automobilius nekalbi apie Ferrari,…reiškia tu dar nekalbėjai apie italų automobilius. Savaime suprantama, kad už ristūno nesislepia beždžionė. Bet ką gi simbolizuoja tas ristūnas? Italų lenktynininkas Enzo Ferrari buvo pamaldautas, paprašytas nupiešti ristūną cavallino rampante ant savo sportinių automobilių, siekiant pagerbti kovotoją ir Pirmojo pasaulinio karo herojų, pilotą Count Francesco Barraca, kuris panašų ristūną piešdavo ant savo lėktuvo. Su laiku ristūnas liko, tik įgavo geltono fono, susiejant logotipą su Modena. Raidės logotipe reiškia ne ką kita, kaip “Scuderia Ferrari“.

Žinoma, neapsieisime ir be Lamborghini. Pavadinime prasmės ieškoti neverta: tai paprasta, kai tu esi italas – tai tiesiog Feruccio pavardė. Feruccio Lamborghini – šių žvėriukų tėtis. Kodėl bulius / tauras logotipe? Girdimi du variantai: jis pats gyveno šalia rančos, kurioje bulius augindavo koridoms. Na, ir jo zodiako ženklas buvo tauras. Panašu, kad greitu metu jis švęs gimtadienį… 😉

Karvytė 🙂

Tiek tos Italijos. Labai patiko… einu skaityti toliau.

Laukite tęsinio 😉