Originaliai publikuotas liepos 11, 2018

Turiu gyvenime keletą priklausomybių, ir tiesą sakant, visai neskubu jų atsisakyti: mėlynos spalvos priklausomybė, ‚sugalvok mašinai klyčkę pagal valstybinius numerius‘ priklausomybė ir šiaip spoksojimo į pravažiuojančias mašinas priklausomybė.

Gal iš tikrųjų priklausomybė ne į jas žiūrėti, o jas apkalbinėti. Dabar kaip tik gyvenime tas momentas, kai vyksta automobilio paieška ir į kiekvieną kandidatą, pravažiuojantį gatve, žiūri ir galvoji, ar „Next”, ar norėtum su juo į test-drive pasimatymą.
Na ir parodė draugas bevažiuojant į Hondą CH-R ir paklausė, ką manau. Tai bene pirmasis epitetas, šovęs į galvą buvo kad „Keista. Reikia priprasti”. Antroji mintis buvo paprasta: turbūt jei Songokas vairuotų, tai būtų jo pasirinkimas: prie šukuosenos puikiai tinka, abu vienodai spygliuoti. Na ir viena brandi mintis sekė paskui kitą ir galiausiai pradėjau galvoti apie filmukų personažus ir ką gi jie galėtų vairuoti. Taigi, su Songoku viskas aišku. Greit perbėgsiu keletą personažų, kurie kažkaip užsifiksavo (princesės tos visos, miegančioji, Pelenė ir daugpatyste užsiimanti Snieguolė kažkaip pateko į sąrašą kaip vienos populiariausių moterų).

Jūreivis Popajus. Labiausiai kažkaip atrodo jam tiktų toks…. Pick-up‘as, senukas, pagriuvęs, apvalainas, kaip jo rankos špinatų pavalgius. Toks tipiškas amerikietiškas atvira priekaba (bagažine) parūdijęs, barškiantis ir cypiantis Ford Pick Up, gimęs 1940 metais. Net ir mašinai duočiau vardą Popajaus, nes protu nesuvokiamas anų patvarumas buvo,….kaip špinatų į kuro baką pridėjus.

Snieguolė. Kas be ko, turi būti ganėtinai aukštas bolidas – ji gyvena miške. Ir dar turi talpinti bent 7 keleivius – jos sugyventinius nykštukus. Natūralu, nes ją palikus vieną, ji privalgo nuodingų obuolių ir visi turi reikalų tuomet. Taigi, be nykštukų – niekur. Tinkamiausias automobilis būtų Citroen Spacetourer. Kaip tik koncernas išleido modelį pernai, kuris atitiktų visus Snieguolės reikalavimus: ir aukštas, ir tvarkingas, ir talpus ir manevringas. Be jokių kitų variantų.

Kempiniukas Plačiakelnis. Nežinau kodėl, bet iškart pagalvojus apie jį, galvoje atsirado Citroen Cactus vaizdas. Kažkaip taip. Dar norėjau papokštauti parašydama apie Multiplą, bet, manau, šį kartą apsieisime ir be jos.

Milžinas Halkas. Na, nesakykit, kad sunku pasakyti, apie ką pagalvojau aš?:) taip, buvo ir Hummer, ir Range Rover, bet Gelikas – Mercedes Benz G-class juodulys nurungė visus variantus, nes arba per apvalūs, arba visur telpa ir vingrūs, o čia toks automobilis – veršis. Visai kaip žmogus veršis.

Pelenė. Jeigu taip žiūrint pagal koncepciją, tai ji labai faina, bet niekas to nemato. Tai turbūt turėtų būti lietuvių sukurtas Volgos ir BMW hibridas… Šioje vietoje paminu visas savo antipatijas BMW gamintojo automobiliams, atkreipdama dėmesį tik į visų nuostabą, kaip va žaviai sugalvojo lietuviai ir kaip ji traukia. Nuostabos momentas automobilio ir Pelenės atžvilgiu tampa lemiančiu argumentu.

Šrekas. Su visa pagarba žaliajam pikčiurnai, jis man primena tokį tešliuką už BMW 730 vairo, kokio nors gaminto dar 2007 metais. Toks konservatyvus „aš žinau kas geriau ir man nieko daugiau nereikia, tik lenciūgo ant kaklo ir rožančiaus po veidrodžiu mašinoje. Vieno-antakio riteris prie sankryžos, nužvelgiantis visus iš eilės ir riaumojantis ant visų, kas nepraleidžia, su savo nuosava princese pašonėj.

Asiliukas iš Šreko – jau visai kitas reikalas. Va jis man atrodo visai kita istorija ir kita nuotaika, toks dėmesio centre, į vakarėlį galintis įvažiuoti su visais vitrinos stiklais kokiu nors Chevrolet Caprice 1965 metų gimimo, bet po visų restauravimo darbų ir dar šokinėjantis pagal muziką su visais hidrauliniais navarotais. Argi ne?

Miegančioji gražuolė. Tik baltas, tik BMW M5 ir tik ne pati už vairo, o šalia. Ji pramiegojo, kad yra kur kas geresnių bolidų, pramiegojo atsiradusią moters teisę balsuoti ir tą faktą, kad galima vairuoti ir moterims. O kam, po velniais, to reikia, jeigu esi per graži dirbti ar vairuoti? Ne tam princesėmis gimstama.

Na ir vis tiek, Multipla yra Multipla, negaliu jos palikti be dėmesio. Jūs įsivaizduojat, kiek pokemonų į ją tilptų??? Personažų yra labai daug ir įvairių. Čia tik keli, greitai atsiradę galvoje. Atpalaiduokite garbanas ir duokite laisvę fantazijai patys: ir smagu, ir pailsi….

Paminėtų herojų foto galeriją rasite čia.

Carpe Diem!
Fantaziją įjungusi Šponkė