Va čia tai metai! Gerut-gerutėliai, smagut-smagutėliai, kad net Grinčui smakras atvipo. Ir visai ne nuo belarusiškų trašų kvapo ar smogo nuo Kauno Kalėdinės eglės dūmų, o grynai iš nuostabos: jeigu taip toliau, pastarajam žaliam herojui neliks nei dėl ko pirštą pajudinti: žmonės Kalėdas sugriaus patys. ir dievaži, ne tik Kalėdas! Va čia tai metai! Ilgai nelaukęs, pateikė ponas savo metinių pasispjaudymų sąrašą ir išėjo kažkur kažkieno eglės vogt…

Metų atradimas. Na, šiais metais metų automobilių rinkimai nustebino visom gerosiom prasmėm ir, matant nugalėtojus ir favoritus, norėjo Grinčas per petį patapšnoti visiems komisijos nariams. Metų atradimo nominaciją jis skyrė komisijos nuovokumui. Kur buvę kur nebuvę, štai, šiemet jie susivokė ir laimėjo teisingi bolidai. Ir mersas pirmoj vietoj Grinčą pradžiugino, ir visokie sugalvoti nauji taršos mokesčiai valdžios.. Kaip tik, štai, prie naujų nesvietiško brangumo automobilių puikiai tinka (šių irgi kažkaip nestigo metų auto rinkimuose, kaip kad pamojuojant paerzinančiai tautiečiams prieš nosį, a lia ‘be be be, vis tiek neįpirksi’). Čia kad pirkėjai jaustųsi, kaip ‘top’ komplektacijos bolidą įsigiję, kaip kad tikri ponai, aukščiau vidutinės pragyvenimo ‘linijos’.

Metų progresas. Kuro kainų. Vienareikšmiškai. Niekas taip greit neužprogresavo kaip kuro kainos. Niekas taip greit neauga, jokie vunderkindai, kaip kad štai tos žavios kuro kainos. Užsipylei baką už minimalią algą ir viskas, kokios dar dovanos Kalėdoms? Brangiausia dovana – laikas, kurį skiria tas baką pilną užsipylęs ir apvažiavęs visus artimuosius. Tuo pačiu, vėluojant naujų automobilių dalims, dar lengviau pakelti parduodamo automobilio kainą – užpylei pilną ir viskas. Ramu. Va čia tai progresas!

Metų ištvermė. Kovidui, vienareikšmiškai. Šitaip ilgai atsilaikyti… Na, visam pasaulyje – tai dar dar, bet Lietuvoje! Čia net patys lietuviai neatsilaiko, o štai Kovidas – gyvena ir vystosi!

Metų nusivylimas. Och liūdna liūdna…. Dėl “Volvo“ liūdna ir “Polstar“… Kas matė paskutinius “Volvanus“ ar sėdėjo vienam, ypač jei nagus buvo prikišęs “Polstaro“ divizionas, negalėjo nesižavėti ir linijomis, ir sportiškumu. Akį traukiantys, kvapą gniaužiantys.. O štai čia ėmė ir įvyko skirybos, ir ne šiaip dar.. Viena, kai išsiskiriama, bet kita, kai tolimesni santykiai vystomi su netikusiais partneriais, kaip kad elektromobiliai. Grinčas nemėgsta elektromobilių. Ir net nemėgsta taip stipriai, kaip žmonių.

Metų pergalė. “F1“ Abudabio lenktynės tapo geriausiomis. Nėra ką čia daugiau detalizuoti ir pasakoti. Tiesiog. F1 is No. 1.

Metų strategija. Čia Grinčas laurus pasilieka sau už nerealų sudėliotą planą. Kadangi “Žalgiris“ mėto kamuolius aukščiausiam į langus, futbolo klubas “Žalgiris“ neišjuda toliau Lietuvos, Pavadinimas “Žalgiris“ visai atsilaisvina ir jį galima įsukti į automobilių sportą: kam gerą vardą paleisti šuniui ant uodegos? Vis galima pasinaudoti ilgamečiu žinomumu pritraukiant eurus į automobilių sportą. Geras planas, tiesa?

Metų idiotas. Čia turbūt, sunkiausia nominacija, su kuria Grinčas kasmet daugiausiai vargsta. Labai jau daug pretendentų kasmet, skirtinguose lygiuose: nuo celafaninių iki vaškinių. Vajėj kiek daug! Nuo kopijuotojų eglės padegėjų iki melagių visuose visuomenės sluoksniuose ar tų, kurie ne tik meluoja tam, kad išsuktų savo uodegą prisidirbę, bet ir tam, kad tiesiog klaidintų visuomenę su visokiom idijotiškom konspiracijų teorijom. Tiesiog, idiotai. Visiems jiems Grinčas norėtų priminti, kad norėdami kopijuoti jį patį, jie egliasi ne visai taip: Grinčas ne Kalėdų nemėgsta, o žmonių. Tas visuomeninis idiotiškumas skatina intravertiškumą. Arba agresiją.

Metų džiaugsmai. Baisūs “BMW“ snukučiai ir vis didėjančios grotos. Va čia tai super! Nu maladec tiesiog! Baisiau būti ir negali! Kame čia džiaugsmas, sakote? Ogi tame, kad Grinčas niekas nemėgo šio gamintojo, o štai jis pats sau kasa duobę. Tokiu būdu, kiti gamintojai iš ties turėtų pasistengti tam, kad būtų dar negražesni už šio gamintojo pastaruosius sprendimus. Šaunuoliai, tiesiog šaunuoliai!

Na, ir liko Metų viltis. Čia visi jūs, visi mes, Grinčai ir elfai. Kuo mažiau vietų bumbėti turės kasmet Grinčas, tuo smagiau gyvensime. Arba išmoksime juoktis. Visa kita – mūsų pačių valioje. Kaip sakoma, jei negali pakeisti situacijos, visada gali pakeisti požiūrį. Juk bet kuriuo atveju, kai pradėjote skaityti šį sakinį, jūs buvote jaunesni, nei esate dabar… 😉

Jaukių ir smagiai grinčiškų, optimizmu išpuoštų švenčių!

…P.S., bet vis tiek… kieti BMW, kieti….