Nors tradiciškai Grinčas pasireiškia per Kalėdas ir Naujus Metus, šiemet situacija kiek kitokia: šventės buvo sugadintos ir be jo, tad savo išminties perlus jis permetė į kitą – gimtadienio – žiburėlį. Nors iš esmės Grinčo metai buvo tobuli, nes tiek nelaimingų ir susiraukusių žmonių senokai yra buvę, jis ganėtinai talentingas ir vis tiek rado prie ko prisiknisti ir kuo piktintis. Kaip ir visuomet, jo linkėjimus palydi automobilinės ir transporto priemonių asociacijos. Deja, tai nėra „Teleloto“ ar kokia nors kitokia loterija, kad visus automobilinius palinkėjimus supirktų, tad norintieji gali įsigyti patys. Taigi, judame link padėkų ir nominacijų.

Pradžiai, Grinčas norėtų apdovanoti Donaldą Trumpą. Nepriklausomai nuo to, kad jis ten važinėjosi visokiais super-brangiais automobiliais, Grinčas tiki, kad jis net nemoka vairuoti. O prie jo gyvenimo būdo ir nuolat kintančių emocijų, puikiai tinka kalneliai. Taigi, jis vertas nei daugiau, nei mažiau – golfo vežimėlio. Už visus keturis nesąmonių kupinus metus.

Dar labai daug Flinstonamobilių (tų, kur reikia patiems bėgti iškišus kojas) norisi palinkėti visokiems konspiracininkams, kurių loginį mąstymą ir medicinos žinias lenkia įgytas paranojinis aukštasis išsilavinimas. Kartu su flinstamobiliais linkima pabėgti į mišką ir gaminti elektrą sau iš kokių…. samanų. Kur niekas nečipuos, nenuskaitys jų minčių ir dar geriau: jie neturės prieigos prie interneto ir socialinių tinklų. Tuo pačiu, negalėdami skleisti visokių nesąmonių. Kuo giliau jie į mišką, tuo ramiau visiems. Aleliuja.

Metų sprendimas, Grinčo akimis, tenka „BMW“ socialinių tinklų administratoriams. Šis svarbiausias metų įvertinimas skiriamas už sprendimą pakeisti profilio nuotrauką „Facebook“ paskyroje, įkomponuojant vaivorykštę, taip pasisakant už lygias teises. Grinčas džiaugiasi ir šia „BMW“ pozicija ir tuo, kad po to momento krito „BMW“ pirkimai: didelė dalis bachūrų ir čiolių išsižadėjo šio gamintojo. Labai gerai.

Dar Grinčas nori padėkoti „COVID-19” virusui. Pastarasis ne tik sukniso visas šventes, bet padarė tokį didelį darbą, kokio joks psichoterapeutas nebūtų padaręs geriau: privertė šeimas bendrauti, vyrus ir žmonas kalbėtis, o nuo bėdų bėgančius individus jas spręsti. Visi prisiminė adresus, kur gyvena ir atrodo namus iš naujo. Seniai laikas buvo, nėra čia ko keliauti. Visai jau, išpindėjo visi.

Prie to paties, visiems tualetinio popieriaus gamintojams Grinčas linki daug fūrų ir sėkmingo klestėjimo ir toliau. Kol visi iš pradžių juokėsi dėl tuštėjančių lentynų ir iššluoto tualetinio popieriaus pakuočių (net nepriklausomai nuo sluoksnių skaičiaus), jau dabar žinome: ilgesnis pasibuvimas tualete prilyginamas vienam iš viruso požymių. Tualetinis popierius gelbsti pasaulį.

Dar vienas šių metų laureatas – Saulius Girdauskas ir jo neaprėpiama fantazija. Būtent už lakią fantaziją Grinčas jam linki Teslos su įmontuota alkotesterio funkcija: jis vis tiek greit vairuoti negaės, o kad kažkas keisis ir nustos skaudėti dantis ir tuomet neprireiks magiškų spirite mirkytų tamponų – labai mažai tikėtina. Mažai tikėtina, kad ir naminės giros receptai keisis, tad apsinuodijimo faktorius išlieka. Kadangi Grinčas ir šiaip nemėgsta Teslos, tad mano, kad jie vienas kitam puikiai tinka.

Bet labiausiai (be jokių sarkazmų), labiausiai Grinčas nori padėkoti visiems pozityvams, kurie sugeba iš gyvenimo duotų citrinų išspausti sultis ir išgerti net nemirktelėję. Va čia šių dienų Herojai (na ir žinoma jų tarpe – medikai), kurie pakeis pasaulį iš post-sovietinio amžino pasipiktinimo laisva Lietuva, policijos darbu, politikais, kainas pomidorų ir vaistų… Šaligatvių nelygumą ir tuo, kad tą dieną plaukai per daug garbanoti. Ačiū jiems visiems ir Grinčas linki daug sėkmingų ir laimingų loterijos bilietų.

Nėra viskas taip blogai, kaip kartais atrodo. Būna ir blogiau.

Bet ir geriau būna! Viskas priklauso nuo mūsų pačių.. Nuo mūsų darbo ir požiūrio. Nuo emocinių ir moralinių investicijų. Šitos svarbiausios. Grinčas kaskart iš toli sustoja praleisti visų, kurie eina per perėją. Ir visada su šypsena. Ypač kai per perėją eina jauna šeima su mažyliais: taip tyliai tyliai jis vaikų galvose formuoja įvaizdį, kad „MB“ yra geras automobilis, jis praleidžia. Taip pasąmonėj tyliai tyliai formuojant norą įsigyti būtent mersedesą, kai jau galės vairuoti. Ne kokį nors ten „BMW“.

Ačiū visiems ir likite tais citrinų valgytojais! Jūs visi esat Herojai!

Kreivai šyptelėjęs,

Jūsų Grinčas.