Kasmet sezono pabaigai Grinčas uzurpuoja mano rašinius ir visaip išreiškia savo antipatijas vienais ar kitais klausimais. Šiemet Grinčas jau buvo apkaltintas eglutės pagrobimu Kaune, Karmėlavoje,tad truputį piktas. Sakė, neturi teisės žmonės savintis jo įvaizdžio.

Tad šiemet jis pamiršo pykti, kad nebuvo pakviestas į metų automobilio rinkimus. Net gi ne visai buvo linkęs išreikšti pastebėjimus vienų ar kitų metalo kūrinių ant ratų atžvilgiu. Taigi, šiemet Grinčas atrado „Google“. Kas gali įgelti labiau, nei kad „autocomplete“ „Google“ paieškų sistemoje? Juk jeigu rodomas toks pasirinkimas – visai nemažai žmonių to jau ieškojo. Tiesą sakant, gal net gi visai būtų įdomūs apdovanojimai gamintojams pagal „Google“ paieškas: pavyzdžiui, „Blogiausias įvaizdis“, „Google ieškomiausias“, „Google patikimiausias“ ar „Google nesąmonė“.

Kaip bebūtų, dalinuosi Grinčo atradimais „Google“. Nebūkite naivūs, natūralu, kad norėjosi iškapstyti tik pačius blogiausius reikalus, tad geruosius „išgooglinimus“ Grinčas pasiliks sau.

Kol Lietuvoje metų automobilio titulą laimėjo „Peugeot 508“, be jokių asmeniškumų Grinčas pažintį su „Google“ pradėjo „Does peugeot“……na ir ką jūs manote. Didžioji dalis klausimų – apie jungtis, „AUX“ ir „bluetooth“. Tad arba pastarieji labai jau užslėpti, arba sunkiai tikėtina, kad natūraliai bus komplektacijoje. Tačiau Grinčą labiausiai pradžiugino automatiškai pabaigtas klausimas „Does peugeot still make cars“. Būtent taip Grinčas jaučiasi žiūrėdamas ir į metų automobilį. Ir visai ne dėl to, kad buvo nepakviestas į komisiją.

Žinant simpatijų BMW automobiliams nebuvimą, natūralu, kad sekantis „googlintas“ – BMW. „Why BMW…“ automatinis užbaigimas visai nenuvylė, nes, iš tikrųjų, pasirodo žmonės ieško atsakymų į globalius klausimus. Pavyzdžiui, „Why BMW is not in Moto GP“, „Why it is not inF1“, „Why it is expensive“ ar „Why BMW are bad“. Visi natūraliai svarbūs klausimai, į kuriuos norėtųsi atsakymo turbūt ne vienam benzingalviui. Dar vienas iš rezultatų „Why BMW is better than AUDI“, o paieškant „Why Audi“ rezultatuose vėl atrandama diskusija, kodėl šis bolidas geriau už „BMW“ ir apskritai, kodėl AUDI turi keturis žiedus. Visai paieškomas reikalas, siekiant aiškumo dėl ženklo.

Toliau tęsdamas populiariųjų (ne rinkimuose,į kuriuos jis nebuvo pakviestas, o gatvėse) temą, Grinčas „googlino“ mersus. Ir ieškomiausių tarpe – itin įdomūs klausimai, susiję visai ne su komfortu. Panašu, kad klausimų apie automobilio kokybę nekyla, kyla klausimų apie žmones, dirbančius ten: „Does MB drug test“ir „Does MB hire felons“. Supraskite, ar nusikaltėliai ir narkomanai lengvai praslystų į darbo pokalbį. Panašu, kad vienas kitas naujo Merdeces benz pagrobimas pasaulyje nepraslydo pro stebėtojų akį. Tuo tarpu, Grinčas džiaugiasi rezultatu ir visai norėtų skirti Mersams „Metų kilniausio“ titulą už štai visokių žmonių įdarbinimą ir šansų suteikimą: arba apsivogti, arba reabilituotis.

Toli nenuklystant nuo vokiškos technikos, tikriname Skoda. Ir smagu stebėti, kad dažniausias klausimas,kylantis pasaulio mastu, „How does Skoda start in winter“.  Ajajai…. Problemytės? 🙂 Na, o visa kita –kaip ištarti, kiek laiko gaminamas ir šiaip, kaip konkretus modeliukas veikia.

Žemėlapiu slenkant tolyn, grįžtame atgal prie prancūzų: „Why Renault“…. ir klausimas ar pirkčiau. Iškart klausimas po klausimo, kodėl Renault nepavyko vienas ar kitas modelis, vienas ar kitas projektas. Baisumas ne tame: baisumas kad žmonės nebeklausia ‚ar nepavyko‘, kur dar būtų įpainiotas nors lašas abejonės. Dabar jau ieškomos tik priežastys ‚kodėl‘.

Dar stabtelėjus ties DACIA – jokios nuostabos. „How are dacia cars so cheap“ ir „How Dacia make cars“: supraskite, kurio varžto jie neprisuka, kad automobilis ženkliai pigesnis. Nieko nuostabaus. Na, ir nieko naujo.

Toliau? Toliau Italija. „Does Alfa Romeo..use Ferrari engines“. Grinčas išsirenka smagiausią, perlipęs klausimą apie tai, ar Alfa turi vertę, išsirenka klausimą apie motoriukus. Dar kažką sumurmėjęs apie tai, kad „Jei jau italai, tai visi būtinai giminės“, išėjo ieškoti toliau.

Japonija. Nissan. Ir visai įdomūs klausimai, masiškai kylantys visuomenei. Pavyzdžiui, ar Nissan priklauso Renault, ar jie gamina Infiniti, ar Nissan Leaf naudoja dujas….bet aktualiausia – ar vis dar gamina Nissan‘as Xterra. Va taip va. Myli liaudis šį modelį, pasirodo. Grinčui labiausiai patiko klausimas apie „Nissan Leaf“ ir dujas.

Na ir Grinčo desertas. „Marketingo nesėkmės“ titulas vienareikšmiai priklausytų Volkswagen. Kol įvedus į paiešką „WhyBMW/Audi/Nissan“ ar kitus gamintojus vyksta diskusija, kuris modelis geresnis, čia apgauta bendruomenė bando atrasti priežastis, kodėl…KODĖL VW sukčiavo ir melavo?? Kaip gi jie drįso?

Apart klausimo „Why VW Cheated“, tauta natūraliai kelia klausimą apskritai „Kodėl VW“?? ‚Kodėl VW apskritai gali pagaminti VW“? „Kodėl VW yra blogai?“ „Kodėl įvyko skandalas?“ Ir kodėl, galiausiai, vienaip ar kitaip turi būti tariamas pavadinimas. Ech… sunku: tauta ne tik nežino, kaip tariamas pavadinimas, bet ir kodėl jie tokie melagiai, išdavę pasitikėjimą. Štai jums ir tautos automobilis…

Pasismaginęs Grinčas dar paieškojo „Why Fiat Multipla“…. o „Google“ mintį užbaigė „Why is the Fiat Multipla theugliest car“. Tada užpuolė jausmas, kaip sielos dvynį atradus: štai jau ir vienas kito sakinius ir mintis užbaigia.

Ta pačia proga, savo naujojo geriausiojo draugo Grinčas paklausė „Why the worst car is“…, o „Google iš savęs papildė „Why is the Pontiak Aztek the worst car ever“. Beliko sutikti su rezultatu.

Sakote, mažai čia ką nuveikė Grinčas? Ne jūsų reikalas. Taip jis dovanų jums perduoda, visų „neišgooglinęs“. Sako, tegu patys pabando. Smagu, sako. 😉

Smagių švenčių!